Śląscy strażacy oddają krew

22-Czerwiec-2020

Sytuacja epidemiczna w kraju i zagrożenie zakażeniem koronawirusem COVID-19 spowodowały znaczne zmniejszenie zapasów w bankach krwi, ale nawet w tak trudnym okresie, jakim jest pandemia, krew potrzebna jest każdego dnia. Dlatego też śląscy strażacy podjęli inicjatywę oddania krwi na rzecz potrzebujących, pod hasłem „Strażacy ratowanie życia mają we krwi”. W ciągu czterech dni, na terenie trzech komend Państwowej Straży Pożarnej (w Katowicach, Pszczynie i Częstochowie) zorganizowane zostaną zbiórki krwi, przeprowadzone przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic. Do honorowego oddania krwi zgłosili się strażacy z całego województwa.

Pierwsza zbiórka odbyła się 22 czerwca br. w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Katowicach -Szopienicach, a jednym z pierwszych strażaków, który oddał krew był nadbryg. Jacek Kleszczewski – Śląski Komendant Wojewódzki PSP.

Ze względu na sytuację epidemiczną i bezpieczeństwo strażaków zbiórki krwi zorganizowane są z zachowaniem procedur i reżimu sanitarnego.

opracowanie i zdjęcia: KW PSP w Katowicach